Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, BKT Kosova , vazhdojnë ndarjen e çmimit “YLLI I JAVËS”.
Këtë çmim për xhiron e 27-të në #BKTSuperligë e ka fituar futbollisti i KF Dritës, Marko Simonovski. Sulmuesi maqedonas pati paraqitje të shkëlqyeshme në fitoren e rëndësishme rë skuadrës së tij kundër Ulpianës si mysafir, me rezultat 3:2. Marko Simonovski realizoi dy gola në minutat 25-të dhe 59-të.
Pas fitores në Lipjan, Drita FC renditet në pozitën e dytë, me 49 pikë.
Çmimin “YLLI I JAVËS” për sulmuesin e skuadrës nga Gjilani e dorëzoi Arsim Sermaxhaj, zyrtar i lartë ligjor në departmanetin ligjor në BKT
Na Kontakto

+383 38 666 666

Video Libraria

video-icon

Shkarko BKT Mobile

Shkarkoni aplikacionin tonë mobil në dy platformat

ios android